Ви не можете бачити результати опитування поки не проголосуєте самі!
Опитування відкрите 25 липня 2009 р.
Обмежень по часу немає.
Пройшло 5754 днів.
Кількість повідомлень, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 5
Кількість днів проведених на сайті, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 5
"взятка" - від слова "взять", тобто, я так розумію, що ініціатива походить від того, хто бере. Про слово "хабар" я цікавився у місцевого населення в Росії, так от поволжські татари сказали що його значення "подарок".
Так от хабар у значенні подарунка, як знак доброзичливого ставлення до людини, з якою пов"язаний якимись разовими чи постійними стосунками - це явище дуже поширене в українському суспільстві і не є ганебним.
Інша справа, коли даєш з метою отримати якусь послугу. І ще гірше, коли людина, яка мусить надати послугу, уникає цього до отримання неофіційної плати за неї. В органах місцевої влади Києва це поставлено в строго організоване русло. Пан Чорновецький продав свій банк, бо його неофіційні доходи з Києва ( ЗВУЧИТЬ ЯК АБСУРД) просто не вкладаються в голові пересічної людини. Карл Маркс у кошмарному сні не зміг би уявити, які прибутки можна отримати, вклавши трохи грошей у гречку для пенсіонерів.
На цьому фоні коробка цукерок чи пляшка коньяку за добросовісно виконану роботу видається безневинною, але людина, що їх бере, до цього швидко привикає, і неотримання подарунка через якийсь час уже сприймає як особисту образу.
Отож, хабар=взятка=зло.
Про себе: брав, даю, живу в реальнім світі.
Дякую тобі Боже, шо хоч Ти не москаль.
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Взятки: все расценки чиновников, судей и тюремщиков
4.09.09. Проблема коррупции существует столько, сколько и человечество. Побороть ее еще нигде не смогли. Но коррупция у нас отличается от нее же в высокоразвитых странах. Чем? Мнение специалиста МВД: там ее не ощущают обыватели, пишет УК
Она есть где–то в политике, в высоких эшелонах экономики: например, корпорация «Боинг» сражается с «Локхидом» за госзаказ... Но врачу или ЖЭКу платить не надо, любую справку в мэрии получишь без взятки. В Украине платить обязательно, иначе успеха не видать.
Рассказать обо всех областях нашей жизни, где берут взятки, ни на двух, ни на двадцати двух страницах нереально — взяточничество в Украине тотально. Мы не раз писали о даче «на лапу» гаишникам, врачам, работникам детских учреждений и ЖЭКов... Таких случаев миллионы, зато взятки там относительно небольшие, в пределах нескольких сотен гривен или долларов. Гораздо «круче» взятки в правоохранительной области, среди прокуроров, милиционеров, судей (достаточно вспомнить «дело» львовского судьи Зварича). Берут деньги за возбуждение и развал уголовных дел, за уменьшение срока «отсидки», за придание законности рейдерским захватам...
Говорят, кстати, что в связи с кризисом и тем, что ныне общий уровень взяток упал, некоторые нечистоплотные правоохранители специально фабрикуют дела, чтобы потом за их закрытие брать деньги… Однако есть и совсем «крутой» уровень взяточничества, где суммы «хабарей» исчисляются миллионами, а то и десятками миллионов. Это, как правило, мзда за решение земельных вопросов, проблем с недвижимостью. И соблазн столь велик, что отказаться от денег чиновники от власти не могут по сей день, хотя многие уже «сидят».
Более того, несмотря на кризис, говорят свидетели, уровень взяток не падает, хотя спрос на «решение» вопросов заметно снизился. Почему так, а также о самых больших взятках в стране, о необычных способах их получения, читайте ниже. Консультировали «Сегодня» в этих вопросах специалисты из Департамента госслужбы борьбы с экономической преступностью МВД Украины, ГУБОП МВД Украины, эксперты из числа адвокатов.
да, в универах все сейчас на взятках и держится!!!!! кто недавно закончил универ, или кто еще учится, тот прекрасно все ето знает!!!!!
Бывает такое что не ставят оценку из-за того что не заплатил!!!!!
и ето всречается очень часто.....
Дай бог всем иметь то, что имеют те, кто имеет нас...
CHE
Авторитет
Номер: 843
З: VIVA CUBA, La Habana
Зареєстрований: 7 березня 2009 р.
Повідомлень: 1294
Попереджень: 8
Нагороди:
ГУБЕРНАТОР ЧЕРНІГІВЩИНИ ВОЛОДИМИР ХОМЕНКО ОТРИМАВ ХАБАРЯ РОЗМІРОМ В МІЛЬЙОН СТО ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ!
2004 році між чернігівською райдержадміністрацією та товариством було укладено договір оренди земельної ділянки на території Новобілоуської сільської ради загальною площею 52 га в оренду строком на 49 років для будівництва та експлуатації торгово-сервісного центру. Згідно з бізнес-планом, на цій земельній ділянці із залученням іноземних інвестицій планувалося побудувати сучасний торгово-сервісний центр для обслуговування населення північного регіону України, Білорусі та Росії.
Для реалізації проекту товариство залучило іноземного інвестора, сплатило всі витрати, пов’язані з оформленням оренди земельної ділянки, розробкою відповідного проекту, своєчасно сплачувало орендну плату, систематично надавало благодійну допомогу Чернігівському району. Як гарантію повернення вкладених у проект коштів інвестор поставив перед товариством вимогу щодо можливості отримання у власність орендованої земельної ділянки.
Наприкінці 2005 року це питання товариство погодило з керівництвом Чернігівської районної державної адміністрації. Отримавши позитивну відповідь, здійснило всі необхідні дії відповідно до земельного законодавства України та 3 жовтня 2005 року направило відповідну заяву про продаж земельної ділянки.
Оскільки протягом 2005–2006 рр. чернігівська райдержадміністрація не прийняла відповідного рішення щодо продажу земельної ділянки, товариство змушене було звернутися до суду.
13 вересня 2007 року постановою Господарського суду Чернігівської області за позовом ТОВ «ТСЦ «Експо-Дніпро» до Чернігівської районної державної адміністрації визнано протиправною її бездіяльність та зобов’язано прийняти рішення щодо продажу товариству земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка орендується товариством.
17 листопада 2008 року ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду постанова Господарського суду Чернігівської області у справі №1/225/14 залишена без змін та набула законної сили. Оскільки виконання зазначеного судового рішення посадовими особами Чернігівської РДА ігнорується, засновник та генеральний директор товариства Паньков А.С. вимушений був звернутися до голови Чернігівської обласної державної адміністрації Хоменка В.М. У липні 2009 року на особистому прийомі у нього останній заявив Панькову А.С., що без його особистого рішення питання не буде вирішене. Для його позитивного вирішення Хоменко В.М. запропонував товариству сплатити 300 тис. доларів США на рахунок благодійного фонду «Чернігівщина» в якості благодійної допомоги.
24 липня 2009 року було видано розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації за №242 «Про укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки», підписане головою обласної державної адміністрації Хоменком В.М. У кінці липня 2009 року, виконуючи досягнуті домовленості, Паньков А.С. запропонував внести кошти в сумі 300 тис. доларів готівкою. Але ця пропозиція Хоменком В.М. не була прийнята і було запропоновано з проплатою зачекати. Беручи до уваги, що на 18 вересня минулого року всі дії посадових осібчернігівської райдержадміністрації свідчили про те, що вони не мають наміру укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки, товариство вимушене було через Панькова А.С. внести в касу зазначеного фонду готівкою кошти в сумі 1 100 000 (один мільйон сто тисяч) грн., про що було повідомлено особисто Хоменка В.М. Оскільки після сплати коштів договір купівлі-продажу земельної ділянки не був укладений, у мене виникли певні сумніви щодо намірів продати земельну ділянку. Через певний час мені стало відомо, що зазначене розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації є фіктивним, бо під №242 в обласній адміністрації зареєстровано інше розпорядження. Після цього всі мої намагання зустрітися з Хоменком В.М. виявилися марними, а директор Фонду Коваленко О.Б. заявив, що він виконував вказівки обласної державної адміністрації і нічого конкретного пояснити не може.
Зазначене свідчить, що стосовно товариства вчинено факт шахрайства та вимагання коштів за виконання законного рішення суду організованою групою осіб за особистою участю голови обласної державної адміністрації Хоменка В.М., а кошти було використано не за призначенням».
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: OLEX (20 березня 2010 р., 18:50:01)
Hasta la Victoria Siempre
masyanich
Постоялець
Номер: 444
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 31 березня 2008 р.
Повідомлень: 347
Попереджень: 0
Нагороди:
CHE, У газеті «Деснянська правда-вільна» за 25.02.2010 року опублікована стаття «Де земля - там і скандал» , в якій міститься інформація про начебто неправомірні дії з боку посадових осіб Чернігівської обласної та районної державних адміністрацій щодо продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 52 га на території Новобілоуської сільської ради Чернігівського району ТОВ «Торгово-сервісний центр «Експо-Дніпро». Аналогічна інформація з’явилася і в деяких Інтернет-виданнях.
У зв‘язку з цим Чернігівська обласна державна адміністрація повідомляє наступне: