Росія продає "флешку" об’ємом 50 Мб, яка важить 25 кг! І все це - у суворій відповідності до вимог ГОСТ В 20.39.304-76. Хто "нє в тємє", підказую - останні дві цифри у номері ГОСТу - рік прийняття цього стандарту. Скажете - чергова "качка", яку розповсюджують "злобниє укропи"? Ну що ж, тримайте, як то кажуть російською "ісходнік"!
Отделение РАН в Сочи планирует пеериздать “известный” в узких кругах учебник истории от 2006 года. Напомним – отделение Российской академии наук в городе Сочи выпустило в 2006 учебник истории Российской Империи, согласно которому первые “Русы” появились в Месопотамии 40 000 лет назад и затем расплодились на просторах Европы и Азии, обучив всех местных жителей всем наукам и культуре, после чего снова вернулись в Месопотамию.
Опираясь на данные нового исследования, ученые решили, что измерение интеллекта и, в частности, тестирование на IQ ошибочно и не несет в себе никакого смысла.
Українці цього тижня здобули гучну перемогу: на конкурсі у Сіднеї команда винахідників із Донецька представила унікальну рукавицю, здатну «переформатовувати» мову жестів у звуки. Ця розробка настільки вразила журі конкурсу Imagine Cup, що те беззаперечно віддало їй перше місце у найпрестижнішій номінації. Цього тижня науковці обговорюють також можливі джерела появи води на Землі та причини амнезії.
25 травня сталася епохальна для світової космонавтики подія: вперше приватний космічний корабель здійснив вантажний рейс і успішно пристикувався до МКС. Скоріш за все, апарат Dragon компанії SpaceX на довгий час стане основним транспортним засобом, який доставляє екіпажі і вантажі на борт Міжнародної космічної станції. В майбутньому він суттєво вплине на космічні програми не тільки США, але і Росії.
Розміром з автомобіль і обладнаний як ціла лабораторія, новий марсохід розроблений NASA перевершує своїх попередників по величині та можливостям. Запуск Curiosity, як назвали його дослідники, з довгим важелем (2 метри) і привареними до нього відбійним молотком та лазером для відламування зразків марсіанських червоних скель, був здійснений у суботу 26 листопада. Особливість нового всюдихода полягає у тому, що він може аналізувати гірські породи та ґрунти з небувалою точністю. "Це просто машина мрії для вчених, які займаються дослідженням Марсу", говорить Ешвін Васавада (Ashwin Vasavada), керівник проекту з Лабораторії Реактивного Руху NASA.
Індія оголосила про плани побудувати до кінця десятиліття дослідну атомну електростанцію, що використовує як паливо торій замість урану. Використання торію з порівняно невеликим вмістом вуглецю та низькою радіоактивністю стане справжнім проривом у виробництві енергії.