На главную СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Вхід для користувачів:
Реєстрація / Забули пароль?
Всі фотогалереї Панорами ПрилукФорум Користувачі Новини Оголошення Каталог ЧатПро сайт
Сайт українською   Сайт на русском

Фото: Київ 2022
Власник: morsresistis
Галерея: Templates
Додано: 2022-11-13

Фото: Без опису
Власник: watt
Галерея: Війна
Додано: 2022-06-09

Фото: Без опису
Власник: porosytenkokoly
Галерея: 22 война
Додано: 2022-03-25

Фото: Без опису
Власник: albertino
Галерея: как умеем
Додано: 2021-03-09

Фото: Зминченко А.Н.
Власник: alexzhell
Галерея: моя
Додано: 2020-10-17
Найрейтинговіше фото
За місяцьЗа тиждень

В цьому місяці фото ще не оцінювалися!
Найбільш обговорюване
В цьому місяці фотографії не обговорювались.
Останні новини
По датіПо коментарям

2021-03-23 (0 коментарів)
«Сбиты на взлете»: ликвидация «МиГа» и «Сухого» - бесславный конец российского авиапрома!
2021-03-23 (1 коментарів)
В РФ черговий скандал з авіаносцем «Адмирал Кузнецов»
2019-04-24 (0 коментарів)
Трибунал ООН призначив дати слухань у справі полонених українських моряків
2018-10-30 (2 коментарів)
Ремонт по-російськи
2018-08-22 (0 коментарів)
РФ готується підняти з дна моря ракету з ядерним двигуном, що впала при невдалих випробуваннях
2018-03-19 (2 коментарів)
Александр Дугин: Мы стремительно летим в чёрную дыру.
2017-08-21 (2 коментарів)
WikiLeaks виявився залежним від Росії!
2016-08-02 (0 коментарів)
The Economist: Українська гривня перша в світі за недооціненістю: справедливий курс - 7,74 за долар
2016-07-30 (1 коментарів)
Росія продає "флешку" об’ємом 50 Мб, яка важить 25 кг!
2016-05-31 (0 коментарів)
Ракетний катер «Прилуки» ВМС ЗС України провів перші ходові випробування під час ремонту
Останні оголошення
Друзі сайту
Общественный транспорт г. Прилуки Группа поддержки сайта Прилуки.инфо ВКонтакте
billboard.biz.ua - Рекламные плоскости Знаю.орг

Наша кнопка: (показати код)
Priluki.info

Відвідувачі
Новина: Українець запатентував оригінальну технологію виробництва дизпального

29 січня 2011 р. | Автор: OLEX | Переглядів: 1545 | Коментарів: 1
Новина  Українець запатентував оригінальну технологію виробництва дизпального
Українець запатентував оригінальну технологію виробництва дизпального Кілька років тривала робота над створенням міні-виробництва, яке шляхом не хитрих операцій перетворює звичайну пластикову пляшку на дизельне паливо

Спочатку була ідея

Все почалося з кількох причин. Перша – з’явилася ідея і було велике бажання втілити її в життя. Друга – почала не на жарт турбувати ситуація з екологією. Адже проблема екологічної небезпеки полімерних побутових відходів гостро стоїть перед кожним населеним пунктом України. Вона пов’язана з усіма стадіями поводження з ППВ, починаючи з їх збирання і транспортування та закінчуючи переробкою, утилізацією або захороненням. «Полімерні побутові відходи сильно забруднюють навколишнє природне середовище, – пояснює Костянтин Малецький, директор ТОВ «Оболонь Оіл» та автор і розробник усієї технології переробки. – Відходи утворюються в процесі життя і діяльності людини скрізь, де вона знаходиться: у житлових будинках, виробничих підприємствах, адміністраціях, громадських організаціях, невиробничих установах, лікувальних, торговельних та інших закладах».

І врешті, третя причина – переробка полімерних побутових відходів – це сьогодні незаповнена ніша. Саме ці основні причини наводять майстри-винахідники.

Ідея і усі прорахунки – то справа Костянтина Малецького. За усі креслення і технічно-паперові справи відповідав ще один майстер-ентузіаст Борис Івасюк. А от «брудну» роботу, тобто комплектацію установки від першого до останнього гвинтика виконували у відомій на всю Городоччину і далеко за її межами, «майстерні Микитовича». Того самого Микитовича, тобто Андрія Тернавського, який був найстаршим членом експедиції, що виїхала мотоциклом на Говерлу, у майстерні якого готували до унікальною сходження на ту ж таки Говерлу автомобілем. І того самого Микитовича, який у 2008 році проїхав на раритетному тракторі У-2, перед тим його відреставрувавши. Любителі усього незвичайного до справи взялися з усією відповідальністю і терпінням.

«Я був депутатом Городоцької міської ради, коли Костянтин Малецький звернувся до депутатів, щоб виділили йому земельну ділянку для збору полімерних побутових відходів, – розповідає Андрій Тернавський. – Мене зацікавила ідея і я запропонував йому скористатися моєю майстернею». Костянтину Михайловичу пропозиція сподобалася, але він одразу попередив – це все робиться на власному ентузіазмі, тому за оренду майстерні йому платити нічим.

Установка з «поля чудес»

Зі своєю ідеєю майстри поїхали до земляка, генерального директора ТОВ «Оболонь» Олександра Слободяна. Поділилися з ним напрацюваннями, планами та ідеями. «Олександр В’ячеславович зацікавився і погодився допомогти, – згадує Андрій Тернавський. – Коли ми сказали, що потрібен метал для установки, то він надав нам своє «поле чудес» з металобрухтом, де ми вибрали все, що нам потрібно». Коли установка запрацювала, то перший продукт переробки – дизель, випробували на мотоциклі, згодом – на дизелі їздив трактор і легкові автомобілі. Водії, які погодилися надати свої транспортні засоби для такого експерименту, були приємно здивовані, що саморобне пальне нічим не відрізняється від заводського. Воно й не дивно, адже нещодавно майстер-винахідник Костянтин Малецький запатентував установку (в офіційних документах – міні-виробництво пального), продукт, який отримують в результаті переробки – полієвродизель, та сам спосіб переробки полімерних відходів.

«Зелена» користь

«Все це ми робимо не просто заради задоволення, а для корисної мети, – каже Костянтин Малецький. – Адже якщо вдасться налагодити переробку полімерних побутових відходів і забезпечити безперебійне постачання їх у необхідній кількості, то нам вдасться не лише очистити навколишнє середовище від цих шкідливих залишків, але й отримувати відносно недороге дизельне паливо не лише для забезпечення самого виробництва».

Для того, щоб отримати необхідну кількість сировини для переробки, а це, в основному, пет-пляшки, Костянтин Малецький розробив програми «Зелене місто» для Городка, Чемеровець, а також окрему для санаторію «Товтри». Каже, поки що тієї сировини, яку вдається назбирувати у цих трьох місцях, недостатньо для того, щоб міні-виробництво пального працювало на повну потужність.

Тому зараз він готує програми і для інших міст. Для того, щоб не витрачати час і кошти на транспортування порожніх пляшок до місця їх переробки, майстри домовилися з Михайлом Загороднім, директором Чемеровецького солодового заводу ЗАТ «Оболонь», про допомогу у цій корисній справі і зокрема у створенні мобільного підрозділу. «Цей підрозділ не вимагає багато затрат, адже там буде два працівники і один автомобіль, який оснащений усім необхідним для того, щоб пресувати пляшки на місці їх збору, а не перевозити повітря», – пояснює Костянтин Михайлович. Наразі ведуться переговори про розробку програми «Зелене місто» та створення мобільних підрозділів у Хмельницькому та інших містах області.

Довідка: При переробці однієї тонни відходів полімерів – отримується 60% дизельного пального та 10% прямогонного бензину. Для отримання такої кількості дизельного пального у процентному співвідношенні потрібно переробити близько трьох тонн нафти.

http://ye.ua/news/news_3313.html


Коментарі (1 шт.):

1 Дивитися профіль LIOSHA LIOSHA Дата: 30 січня 2011 р., 01:02:07  Цитувати
оце справді круто молодці можливо цей винахій хоч трохи покращить екологічне становище.


Додати коментар:
Ваше ім'я (максимум 15 символів)




Антиспам-код: 7bMcj

TIM TV OnLine


Сьогодні віртуальний день народження у 7 користувачів: lenochek, sewwen, stariy, privatmarke, dragonic, harmful_girl_69, Olexandr12345,

Модератори: Helen, watt, Tyt24vcytki

Прилуки | Всі фотогалереї | Всі фотографії | Користувачі | Новини | Форум | Чат | Оголошення | Про сайт | Нагороди | Коментарі | Вгору
(C) 2002-2010 O-Design
Контакти На головну Пошук по сайту